
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QUIK-LOQ™ 820K |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 9 |
| Shell Size - Insert: | - |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount, Through Hole, Right Angle |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Orientation: | Keyed |
| Shell Material: | Brass |
| Shell Finish: | Nickel |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Silver |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | - |
| Shielding: | Shielded |
| Current Rating (Amps): | 2A |
| Voltage Rating: | 200V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 820KR09-213R001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
CAP CER 560PF 1KV X7R 1808
IC REG CTRLR BUCK 8SOIC
CONN RCPT FMALE 9POS GOLD SOLDER
OM4 12F INTERCONN OFNP MPO F TY