DTS24W25-29HD
Description
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
DataSheet
DTS24W25-29HD PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:29
Shell Size - Insert:25-29
Fastening Type:Threaded
Orientation:D
Shielding:-
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C