BACC45FT18C31P7
Description
CONN PLUG MALE 31POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC45FT18C31P7 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:31 (Power)
Shell Size - Insert:18-31
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:7
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.902" (22.91mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C