BACC45FT16A10P
Description
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC45FT16A10P PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10 (Power)
Shell Size - Insert:16-10
Termination:Crimp
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:N (Normal)
Material Flammability Rating:-
Features:Cable Clamp, Coupling Nut
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.769" (19.53mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C