FHG.00.303.CLAD27
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FHG.00.303.CLAD27 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:3
Shell Size - Insert:303
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):3A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C