FGJ.1B.305.CLLD76
Description
CONN PLUG FMALE 5P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGJ.1B.305.CLLD76 PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:5
Shell Size - Insert:305
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):9A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C