BACC63BP14D15S7
Description
CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63BP14D15S7 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:15 (Power)
Shell Size - Insert:14-15
Termination:Crimp
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Self Locking
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.613" (15.57mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C