
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 6 |
| Shell Size - Insert: | - |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Bayonet Lock |
| Orientation: | Keyed |
| Shell Material: | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled and Stainless Steel |
| Shell Finish: | - |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell, Coupling Nut, Strain Relief |
| Shielding: | Shielded |
| Current Rating (Amps): | 0.5A |
| Voltage Rating: | 60V |
| Cable Opening: | 0.290" (7.37mm) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AP-176RA/4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MAWI 80 SB GRAY
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 7POS SILVER CRIMP
CAP CER 470PF 100V X7R 0603
CONN RCPT FMALE 32POS CRIMP
CONN PLUG FMALE 6P GOLD SLDR CUP
MOTOR FET DRIVER W/ 5V LDO