CN0967C20A39SNY240
Description
CONN RCPT FMALE 39POS CRIMP
DataSheet
CN0967C20A39SNY240 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:39 (Power)
Shell Size - Insert:20-39
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Contact Finish - Mating:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.986" (25.04mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C