DJT10F19-32PC
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
DataSheet
DJT10F19-32PC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:32
Shell Size - Insert:19-32
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:C
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Shielding:-
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C