
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL-DTL-5015, CA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Shell Size - Insert: | 10SL-3 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Threaded |
| Orientation: | N (Normal) |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Black Zinc |
| Contact Finish - Mating: | Silver |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | - |
| Shielding: | - |
| Current Rating (Amps): | 22A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA3108R10SL-3SA206 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT FMALE 6P SILVER CRIMP
CONN RCPT FMALE 28POS GOLD CRIMP
CONN PLUG FMALE 6P SILV SLDR CUP
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVTTL
CONN HEADER VERT 24POS 4.2MM
CONN RCPT 26POS 0.1 TIN PCB
CONN PLUG FMALE 3P SILV SLDR CUP