
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QUIK-LOQ™ 821K |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 6 |
| Shell Size - Insert: | - |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount, Through Hole |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Orientation: | Keyed |
| Shell Material: | Brass |
| Shell Finish: | Nickel |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Silver |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | - |
| Shielding: | Shielded |
| Current Rating (Amps): | 7A |
| Voltage Rating: | 350V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of 821K006-213R001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 4P SILV SLDR CUP
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
CIR BRKR THRM 4.5A 250VAC 48VDC
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
EXT O= .765,L= 2.47,W= .079
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD SOLDER