FGG.2K.326.CLAC75Z
Description
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.2K.326.CLAC75Z PDF
Type Description
Series:2K
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:26
Shell Size - Insert:326
Color:Silver
Ingress Protection:IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C