FGG.0B.309.YLAD52Z
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.0B.309.YLAD52Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:9
Shell Size - Insert:309
Orientation:G
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Gray
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C