C48-16R24-57S9-102
Description
CONN PLUG FMALE 57POS GOLD CRIMP
DataSheet
C48-16R24-57S9-102 PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:57 (Power)
Shell Size - Insert:24-57
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:9
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.282" (32.56mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C