8D725F24PN
Description
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D725F24PN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:24
Shell Size - Insert:25-24
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A, 23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C