DJT10F23-21SB
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
DataSheet
DJT10F23-21SB PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:21
Shell Size - Insert:23-21
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:B
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Shielding:-
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C