PHG.2B.306.CLLD52
Description
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.2B.306.CLLD52 PDF
Type Description
Series:2B
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:306
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):12A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C