BACC63CC22-55S8
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63CC22-55S8 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:55 (Power)
Shell Size - Insert:22-55
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:8
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C