PAG.M0.4TL.AC39V
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PAG.M0.4TL.AC39V PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:M04
Orientation:G
Shell Material:Polyetherimide (PEI)
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Black, Green
Shielding:Unshielded
Current Rating (Amps):8A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C