DTS26W21-11JA
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
DataSheet
DTS26W21-11JA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:11
Shell Size - Insert:21-11
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Termination:Crimp
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Olive Drab
Features:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C