
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL-DTL-5015, CA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Shell Size - Insert: | 14S-7 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Threaded |
| Orientation: | N (Normal) |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Black Zinc |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Strain Relief |
| Shielding: | - |
| Current Rating (Amps): | 22A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA3106E14S-7SA176A206 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG FMALE 3P SILVER CRIMP
CONN PLUG FMALE 22POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 99POS GOLD CRIMP
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
FAN 120X38MM 12VDC VANE TACH,PWM
CONTACT H.D. CRIMP/SOLDER PIN
CONN PLUG FMALE 3P GOLD SLDR CUP