
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mini-Con-X® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 4 |
| Shell Size - Insert: | - |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Crimp |
| Fastening Type: | Bayonet Lock |
| Orientation: | Keyed |
| Shell Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Shell Finish: | - |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | Weathertight |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | - |
| Voltage Rating: | 600V |
| Cable Opening: | 0.220" ~ 0.250" (5.59mm ~ 6.35mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of 6380-4SG-522 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DTS20H09-06PC
CONN RCPT MALE 7POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 9V 3.5W
FIXED IND 6.8MH 54MA 59 OHM TH
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP