
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Middle |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 8 (5 + 3 Power) |
| Shell Size - Insert: | - |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Threaded |
| Orientation: | Keyed |
| Shell Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Shell Finish: | - |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | 2A, 15A |
| Voltage Rating: | 30V, 125V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 105°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 23305615-01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD CRIMP
CONN PLUG MALE 5P SILV SLDR CUP
CAP CER 0805 110PF 100V ULTRA ST
CONN HEADER VERT 5POS 3.5MM
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 16WQFN
CONN RCPT FMALE 8POS SOLDER CUP