8D025W19PN
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D025W19PN PDF
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:25-19
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Olive Drab
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C