C48-16R20-39P10-102
Description
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
DataSheet
C48-16R20-39P10-102 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:39 (Power)
Shell Size - Insert:20-39
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:10
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.033" (26.24mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C