CN0967C18G31SN-200
Description
CONN RCPT FMALE 31POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0967C18G31SN-200 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:31 (Power)
Shell Size - Insert:18-31
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Cadmium over Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.865" (21.97mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C