BACC63CC18-14P7
Description
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63CC18-14P7 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:14 (Power)
Shell Size - Insert:18-14
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:7
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.865" (21.97mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C