PHG.1B.305.CLLM31Z
Description
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.1B.305.CLLM31Z PDF
Type Description
Series:1B
Number of Positions:5
Shell Size - Insert:305
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):9A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.106" ~ 0.122" (2.70mm ~ 3.10mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C