FGG.3B.326.CLAD62Z
Description
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.3B.326.CLAD62Z PDF
Type Description
Series:3B
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:26
Shell Size - Insert:326
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):4A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C