C48-16R18-31S7-100
Description
CONN PLUG FMALE 31POS GOLD CRIMP
DataSheet
C48-16R18-31S7-100 PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:31 (Power)
Shell Size - Insert:18-31
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:7
Material Flammability Rating:-
Features:Cable Clamp, Coupling Nut
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.902" (22.91mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C