CN0967C20A25S7Y240
Description
CONN RCPT FMALE 25POS CRIMP
DataSheet
CN0967C20A25S7Y240 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:25 (Power)
Shell Size - Insert:20-25
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Contact Finish - Mating:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.986" (25.04mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C