BACC63BV22B19S7
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63BV22B19S7 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:19 (Power)
Shell Size - Insert:22-19
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Termination:Crimp
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Material Flammability Rating:-
Features:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C