FGG.2B.708.CJAD62Z
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.2B.708.CJAD62Z PDF
Type Description
Series:2B
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:9
Shell Size - Insert:708
Mounting Feature:-
Termination:Solder Cup
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C