C48-06R18-11S9-402
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
DataSheet
C48-06R18-11S9-402 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:11 (1 + 10 Power)
Shell Size - Insert:18-11
Fastening Type:Threaded
Orientation:9
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.902" (22.91mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C