BACC45FT22C12P
Description
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC45FT22C12P PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:22-12
Termination:Crimp
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:N (Normal)
Material Flammability Rating:-
Features:Cable Clamp, Coupling Nut
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.152" (29.26mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C