804-003-07M10-26SA
Description
CONN RCPT FMALE 26POS CRIMP
DataSheet
804-003-07M10-26SA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:26
Shell Size - Insert:10-26
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Electroless Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Ingress Protection:Environment Sealed
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C