BACC63CB22-32PN
Description
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63CB22-32PN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:32 (Power)
Shell Size - Insert:22-32
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Termination:Crimp
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:N (Normal)
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C