8D123ZC21PA
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D123ZC21PA PDF
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:21
Shell Size - Insert:23-21
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Green Zinc Cobalt
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Green
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C