BACC45FT22C55S
Description
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC45FT22C55S PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:55 (Power)
Shell Size - Insert:22-55
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:N (Normal)
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.152" (29.26mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C