BACC63CC22-12S10
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63CC22-12S10 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:22-12
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Termination:Crimp
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:10
Material Flammability Rating:-
Features:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C