FGG.2B.704.CLAD92
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.2B.704.CLAD92 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:5
Shell Size - Insert:704
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C