FGG.3B.310.CLAD10
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.3B.310.CLAD10 PDF
Type Description
Series:3B
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:310
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):12A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C