BACC63CC24-43S8
Description
CONN RCPT FMALE 43POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63CC24-43S8 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:43 (Power)
Shell Size - Insert:24-43
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:8
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C