M83723/75A14129
Description
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
DataSheet
M83723/75A14129 PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:14-12
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:9
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Black Anodized
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Black
Shielding:Unshielded
Current Rating (Amps):7.5A, 13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C