8D525F43SN
Description
CONN PLUG FMALE 43POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D525F43SN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:43
Shell Size - Insert:25-43
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A, 13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C