BACC63BP22D39S8
Description
CONN PLUG FMALE 39POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63BP22D39S8 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:39 (Power)
Shell Size - Insert:22-39
Termination:Crimp
Fastening Type:Threaded
Orientation:8
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Self Locking
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C