CN0967C22G12P6-200
Description
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0967C22G12P6-200 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:22-12
Fastening Type:Threaded
Orientation:6
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Cadmium over Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C