CN0967C24S30P9-200
Description
CONN RCPT MALE 30POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0967C24S30P9-200 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:30 (Power)
Shell Size - Insert:24-30
Fastening Type:Threaded
Orientation:9
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:Gold
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C