8D525F37PA
Description
CONN PLUG MALE 37POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D525F37PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:37
Shell Size - Insert:25-37
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C